Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
4. neděle po Velikonocích
8 9 10 11 12 13 14
5. neděle po Velikonocích, Den Matek
15 16 17 18
Nanebevstoupení Páně
19 20 21
Oznámení z 21.5.2023
6. neděle po Velikonocích
22 23 24 25 26 27 28
Svatodušní neděle, seslání Ducha svatého
29
Svatodušní pondělí
30 31 1 2
Noc kostelů
Noc kostelů
3 4
neděle svaté Trojice
Drobečková navigace

Úvod > Sbor > Aktuality > Proběhlo sborové shromáždění našeho sboru (26.3.2023)

Proběhlo sborové shromáždění našeho sboru (26.3.2023)V neděli 26.března 2023 proběhlo v našem kostele Na Rozvoji výroční sborové shromáždění. Co přineslo:

- Co se týče duchovního stránky sboru, pak se stále u nás děje mnoho dobrého. Začínáme ale pociťovat potřebu mladé krve pro práci s dětmi i s mládeží. B. farář ve své zprávě vybízí: Proste Pána žně, ať vypudí dělníky na svou žeň. Hledáme třeba i na placený úvazek někoho do této služby.

- Sbor je velice štědrý. V uplynulém roce jsme hospodářsky skončili pozitivně a zároveň jsme ne malou měrou pomáhali finančně zvláště na Ukrajinu. Počítejme však s tím, že v následujících letech porostou výrazně odvody do personálního fondu. 

- Vážným bodem bylo hlasování o přijetí Orlovského sboru za kazatelskou stanici. Sbor v Orlové už nestačí na samostatnou administrativu. Staršovstva řešila možnost připojení a sborová shromáždění tento krok měla odsouhlasit většinou 2/3 hlas členů. Po rozhovoru a připomínkách byl i u nás tento záměr k 1.1.2024 schválen.

- Na závěr ještě členové živě diskutovali a formě vysluhování Večeře Páně. V této chvíli držíme, že o nedělích, kdy je VP před shromážděním, se vysluhuje většinově z 1 kalicha a u ohrádky, zatímco o nedělích, kdy je VP při bohoslužbách, přistupujeme k VP ve stoje, třeba i v jediném kruhu, s kalíšky i s nealko vínem. Staršovstvo o tradičním i netradičním přístupu vede rozhovor a stále se snažíme, aby se v našem sboru mohli dobře cítit jak mladí tak starší.

farář sboru br. Mojmír Blažek